Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi „Narady obywatelskiej o kosztach energii”. Będziemy tu umieszczać aktualności dotyczące narad lokalnych, jak również kolejne ciekawe materiały związane z kosztami energii i zjawiskiem ubóstwa energetycznego.

 

Czy Polska będzie drugą Francją? Jak uniknąć konfliktów społecznych związanych z polityką klimatyczną

4 maja 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Polityka klimatyczna powinna być więc nie tylko ambitna, ale też sprawiedliwa, partycypacyjna i odzwierciedlać preferencje społeczne. To wnioski przedstawione w raporcie Instytutu Badań Strukturalnych pt “Czy Polska będzie drugą Francją? Jak uniknąć konfliktów społecznych związanych z polityką klimatyczną”.

Rzeczpospolita: „Do gry w energetyce wchodzi społeczeństwo obywatelskie”

26 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Obecność tych dwóch czynników w społecznym myśleniu o energetyce (przyp. FS:  światopoglądowe uwikłanie stosunku Polaków do kwestii polityki energetycznej oraz racjonalność ekonomiczna) wskazuje, że coraz trudniej będzie politykom i branżowym grupom interesów decydować o przyszłości energetyki bez aktywnego udziału opinii publicznej oraz zaangażowanych ideowo środowisk społecznych – czytamy w artykule Piotra Ruszkowskiego opublikowanego na łamach portalu energia.rp.pl.

Ubóstwo energetyczne: wsparcie odbiorców wrażliwych i rekomendacje rozwiązań problemu – spotkanie z EAPN Polska

25 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w spotkaniu zorganizowanym przez EAPN, aby podzielić się wiedzą o problemie ubóstwa energetycznego oraz o wynikach panelu. W dyskusji brali udział m.in. przedstawiciele i przedstawicielki organizacji członkowskich EAPN oraz Rada Wykonawcza EAPN, Instytutu Badań Strukturalnych oraz przedstawiciele grupy bezpośrednio doświadczającej problemu ubóstwa. 

SONDAŻ. Polska po zimie. Co drugi z nas obniżył temperaturę w domu. Co trzeci – tak bardzo, że marzł

25 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Zima minęła i wydaje się, że będzie teraz tylko lepiej. Ale nie – rachunki za energię i tak rosną. Sondaż Ipsos na zlecenie More in Common Polska i Fundacji Stocznia pokazuje, że choć przetrwaliśmy zimę, kryzys energetyczny trwa

Parlament Europejski przyjął kluczowe dyrektywy i rozporządzenia z pakietu „Fit for 55”

25 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Parlament przyjął reformę unijnego systemu handlu emisjami (obejmującą transport lotniczy i morski) i mechanizm dostosowywania cen na granicach oraz nowy Społeczny Fundusz Klimatyczny.

TOK FM: Adam Traczyk o wynikach badania

25 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Zielona transformacja na horyzoncie? „Traktujemy węgiel jako źródło energii przeszłości”. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adamem Traczykiem z More in Common w audycji Pierwsze Śniadanie w TOK-u.

Podręcznik „Jak założyć i prowadzić Spółdzielnię Energetyczną“

24 kwietnia 2023 | Bez kategorii

W ramach projektu RENALDO został opracowany podręcznik „Jak założyć i prowadzić Spółdzielnię Energetyczną“ z myślą o wszystkich interesariuszach, którzy chcą założyć spółdzielnię energetyczną, ale brakuje im szczegółowej wiedzy, jak tego dokonać.

Werdykt panelu obywatelskiego o kosztach energii – wnioski dla decydentów

19 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Przedstawiamy Państwu zebrane i opisane w jednym miejscu kluczowe wnioski, które płyną dla decydentów/ek z Ogólnopolskiego panelu obywatelskiego o kosztach energii, zorganizowanego jesienią 2022 r.

Tydzień Klimatyczny, czyli cykl debat o klimacie

12 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Zachęcamy do udziału i obserwowania Tygodnia Klimatycznego, czyli cyklu debat o klimacie, organizowanego przez ClientEarth – Prawnicy dla Ziemi (członka rady ekspertów naszego procesu).

O kosztach energii, ubóstwie energetycznym i panelu obywatelskim na antenie TVN24

11 kwietnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Tematem niedzielnego poranka w TVN24 była energia, a dokładniej – jej oszczędzanie. Maria Jagaciak z zespołu organizującego Narada obywatelska o kosztach energii wraz z Adamem Traczykiem z More in Common opowiadali o wynikach naszego procesu i ostatniego badania przeprowadzonego przez Ipsos Polska.

Skip to content