Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi „Narady obywatelskiej o kosztach energii”. Będziemy tu umieszczać aktualności dotyczące narad lokalnych, jak również kolejne ciekawe materiały związane z kosztami energii i zjawiskiem ubóstwa energetycznego.

 

Głos Panelistów i Panelistek

6 lutego 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Pochodzimy z różnych zakątków Polski, jesteśmy w różnym wieku, na co dzień zajmujemy się różnymi sprawami, różnią nas też poglądy i bagaż doświadczeń. Gdyby nie Ogólnopolski panel obywatelski o kosztach energii, nasze drogi prawdopodobnie nigdy by się nie przecięły. A jednak, jako grupa losowo wybranych Polek i Polaków, tak różnych jak zróżnicowane jest nasze społeczeństwo, spotkaliśmy się, by wspólnie szukać sposobów na przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu w Polsce. To palący problem, który dotyka coraz większej liczby naszych rodaków i domaga się pilnych działań, żeby skutecznie wesprzeć osoby najdotkliwiej nim dotknięte.

Komisja Europejska organizuje pierwszy europejski panel obywatelski

20 stycznia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Komisja Europejska organizuje pierwszy europejski panel obywatelski na temat ograniczania marnowania żywności.

Agnieszka Stawiarska z Fali Renowacji o wynikach panelu

18 stycznia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Agnieszka Stawiarska reprezentująca Falę Renowacji – organizację wspierającą proces narady obywatelskiej, skomentowała wyniki pierwszego ogólnopolskiego panelu obywatelskiego.

Politycy do tablicy – felieton dr Wojciecha Szymalskiego

13 grudnia 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski

Instytut na rzecz Ekorozwoju i dr Wojciech Szymalski wspierali nas przez cały czas – od narad lokalnych po panel obywatelski. Zachęcamy do lektury podsumowania naszego procesu z ich punktu widzenia!

Obywatelskie rekomendacje przekazane – osoby ze świata polityki i organizacji eksperckich skomentowali „werdykt” panelistów i panelistek

6 grudnia 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski

Osoby ze świata polityki, organizacji pozarządowych, think-thanków, środowisk eksperckich, uniwersyteckich oraz paneliści i panelistki spotkali się dziś w Centrum Nauki Kopernik, by wspólnie porozmawiać o wynikach głosowania pierwszego ogólnopolskiego panelu obywatelskiego.

Społeczny werdykt – jakie rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego wybrali obywatele i obywatelki?

6 grudnia 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski

Podczas pierwszego ogólnopolskiego panelu obywatelskiego szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Jak przeciwdziałać problemowi ubóstwa energetycznego w Polsce?”

6.12 – prezentacja społecznego werdyktu i rozwiązań problemu ubóstwa energetycznego: porozmawiajmy wspólnie w Centrum Nauki Kopernik

29 listopada 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski

6 grudnia 2022 r. o godzinie 10.00 w Centrum Nauki Kopernik będziemy mieli zaszczyt zaprezentować wyniki głosowania pierwszego ogólnopolskiego panelu obywatelskiego oraz podzielić się wnioskami z rocznego procesu Narady obywatelskiej o kosztach energii.

Ursula von der Leyen: „Przeznaczmy ogromne środki na renowację”

1 grudnia 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski, Źródła wiedzy

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen nt. poprawy efektywności energetycznej budynków.

Obywatelski werdykt – paneliści i panelistki wybrali rozwiązania dla przeciwdziałania problemowi ubóstwa energetycznego

16 listopada 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski

Na żywo, choć w formule online, odbyło się ostatnie spotkanie pierwszego ogólnopolskiego panelu obywatelskiego. Jego zwieńczeniem jest „werdykt” wydany przez wszystkich panelistów i panelistki podczas dzisiejszego głosowania.

Głosowanie nad pakietem rozwiązań

16 listopada 2022 | Ogólnopolski panel obywatelski

Już dziś, 16 listopada, wszyscy spotkamy się ponownie (choć tym razem już w formule online). Zwieńczeniem panelu obywatelskiego będzie “werdykt” wydany podczas głosowania wszystkich panelistów i panelistek nad wypracowaną wspólnie listą rekomendacji systemowych rozwiązań.

Skip to content