Ubóstwo energetyczne – międzynarodowa konferencja EPAH w Warszawie

3 sierpnia 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

W dniach 19-20 września 2023 r. w Warszawie odbędzie się coroczna międzynarodowa konferencja Centrum Doradczego ds. Ubóstwa Energetycznego (Energy Poverty Advisory Hub, EPAH), organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC) i Europejski Komitet Regionów we współpracy z m.st. Warszawa.

Celem spotkania jest przede wszystkim wymiana doświadczeń i rozmów ekspertów i ekspertek oraz przedstawicieli państw członkowskich UE, którzy dążą do zmniejszenia ubóstwa energetycznego. Jednym z ważnych aspektów będzie wspólny namysł nad strategią zmniejszania problemu ubóstwa energetycznego i zastąpienie doraźnych, tymczasowych rozwiązań na rzecz wspólnych planów i polityk.

Będziemy mieli okazję podzielić się naszym doświadczeniem związanym z  przeprowadzonym w zeszłym roku procesem Narady obywatelskiej o kosztach energii podczas części pt. „Od Społecznego Funduszu Klimatycznego do Społecznej Sprawiedliwości Klimatycznej: Łączenie ambitnych celów polityki klimatycznej i społecznej”, którą będziemy prowadzić wspólnie z Instytutem Badań Strukturalnych, KAPE i Habitat for Humanity Poland. Podczas sesji poprowadzimy jeden z warsztatów zatytułowany „Jak narzędzia partycypacji społecznej wspierają projektowanie i wdrażanie polityk publicznych w obszarze transformacji energetycznej i ochrony klimatu?”

Zachęcamy do zapoznania się z agendą i udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie EPAH.

Skip to content