Podręcznik „Jak założyć i prowadzić Spółdzielnię Energetyczną“

24 kwietnia 2023 | Bez kategorii

W ramach projektu RENALDO został opracowany podręcznik „Jak założyć i prowadzić Spółdzielnię Energetyczną“ z myślą o wszystkich interesariuszach, którzy chcą założyć spółdzielnię energetyczną, ale brakuje im szczegółowej wiedzy, jak tego dokonać. Można go pobrać ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa KOWR (kliknij, aby przejść na stronę).

Podręcznik krok po roku opisuje procesy założenie spółdzielni energetycznej – od wykonania bilansu energetycznego i symulacji korzyści, poprzez zarejestrowanie w KRS, zawarcie umowy z OSD, a kończąc na wypełnieniu wniosku do KOWR i podpisanie umów kompleksowych. W opracowaniu również opisano planowane zmiany prawne dotyczące spółdzielni energetycznych i nowo uruchomiony program dofinansowania „Energia dla Wsi”. Poradnik jest uzupełniony między innymi o wzór planu biznesowego, wzór umowy sprzedaży pomiędzy spółdzielnią a członkiem odbiorcą, czy o aktualne formularze do KOWR.

Zachęcamy do lektury artykułu nt. spółdzielczości energetycznej w portalu ngo.pl.

Dowiedz się więcej o projekcie: „Rozwój obszarów wiejskich poprzez odnawialne źródła energii – Renew(able) your Region – RENALDO” – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (kowr.gov.pl)

Skip to content