Narada lokalna z samorządami o kosztach energii – gościnnie u Forum Energii podczas LeadAir 3.0

29 kwietnia 2022 | Narady lokalne

Za nami wyjątkowe wydarzenie – całodniowa narada lokalna o kosztach energii, którą mieliśmy szansę zorganizować podczas zjazdu szkoleniowego programu “LeadAir 3.0 – Miasta neutralne klimatycznie”, realizowanego przez Forum Energii – członka Rady ekspertów naszego projektu. To była bardzo dobra okazja do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami wraz z grupą przedstawicieli i przedstawicielek 18 samorządów reprezentujących gminy od Pomorza i Mazur, przez centralną Polskę, aż po Dolny i Górny Śląsk oraz Podkarpacie. A dla nas – do zaprezentowania narzędzi, stworzonych na potrzeby narad lokalnych.

Maria Belina Brzozowska, koordynatorka projektu Narada obywatelska o kosztach energii oraz Maria Jagaciak z zespołu Stoczni rozmawiały o tym, jakie wyzwania związane z problemem ubóstwa energetycznego dostrzegają samorządy, jak na co dzień wspierają mieszkańców i jakie rozwiązania mogłyby pomóc tworzyć lokalne polityki zwiększające odporność gmin i ich mieszkańców na rosnące koszty energii – zarówno te ekonomiczne, jak i społeczne.

Udział w tej inspirującej rozmowie był doskonałą okazją zarówno do narady w wyjątkowym gronie i zebrania kolejnych rekomendacji, jak również zaproszenia do organizacji własnych spotkań w gminach, z których pochodzą uczestnicy i uczestniczki szkolenia.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Forum Energii, a uczestnikom za otwartość w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami, troskami i pomysłami na rozwiązania! Bardzo się cieszymy, że udało nam się poznać niezwykłe osoby i ich doświadczenia. Dziękujemy za to, że mogliśmy naradzić się wspólnie i rozpocząć oddolne formułowanie rekomendacji. To daje nam motywację do dalszej pracy nad tworzeniem kolejnych przestrzeni do rozmowy. Dołączajcie do nas, to naprawdę nie jest trudne! Pomożemy Wam!
Jak zorganizować naradę?

Skip to content