Jak wojna Rosji z Ukrainą zmienia energetyczną rzeczywistość Europy – raport CAN Europe

28 lutego 2023 | Bez kategorii

Climat Action Networt (CAN) Europę zaprezentowało publikację pt. Jak wojna Rosji z Ukrainą zmienia energetyczną rzeczywistość Europy.

Wojna na Ukrainie ujawniła niebezpieczne, długotrwałe uzależnienie Europy i całego świata od paliw kopalnych. Uzależnienie, które nie tylko zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy i wpędza wielu Europejczyków w ubóstwo energetyczne, ale także szkodzi klimatowi i naszej przyszłości, ponieważ coraz częściej dotykają nas niszczycielskie katastrofy, takie jak susze, pożary i powodzie. Zachęcamy do lektury tłumaczenia raportu na stronie chkronmyklimat.pl oraz wersji angielskiej na stronie CAN Europe.

CAN to wiodąca europejska koalicja organizacji pozarządowych walczących z niebezpiecznymi zmianami klimatu. Z ponad 170 organizacjami członkowskimi działającymi w 38 krajach europejskich, reprezentującymi ponad 1500 organizacji pozarządowych i ponad 47 milionów obywateli, CAN Europe promuje zrównoważoną politykę klimatyczną, energetyczną i rozwojową w całej Europie.

Skip to content