Energie Cités zaprasza na konferencję „W kierunku niezależności energetycznej: jak zagwarantować integrację społeczną”

6 czerwca 2022 | Dobre praktyki

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Energie Cités – jedna z organizacji w Radzie Ekspertów naszego projektu – od 18 lat aktywnie działa na rzecz ubóstwa energetycznego. Zrzesza kilkadziesiąt miast i gmin z całej Polski, wspiera w kształtowaniu lokalnej gospodarki niskoemisyjnej, efektywnym wykorzystaniu energii i jej odnawialnych źródeł oraz edukacji ekologicznej.

Przyłączamy się do zachęcenia Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Energy Poverty Advisory Hub pn. „W kierunku niezależności energetycznej: jak zagwarantować integrację społeczną”.

28 i 29 czerwca 2022 roku w Zagrzebiu spotkają się przedstawiciele samorządów lokalnych, wiodących instytucji UE, agencje energetyczne oraz wszyscy zajmujący się ubóstwem energetycznym. W programie: przemówienia, debaty, interaktywne warsztaty i wizyty terenowe, które pozwolą uczestnikom na dyskusję, poszerzenie wiedzy i poznanie ciekawych praktyk na temat tego w jaki sposób UE, podmioty krajowe i lokalne mogą współpracować, aby przyczynić się do szybkiej transformacji energetycznej i zredukowania zjawiska ubóstwa energetycznego.

To dwudniowe wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcą w nim uczestniczyć na miejscu w Zagrzebiu (konieczna rejestracja). Niektóre sesje będą transmitowane online. Szczegóły, program i formularz rejestracji dostępne na stronie (kliknij).

Warto także dodać, że w ramach swoich działań Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Energie Cités wspólnie z całą europejską siecią miast, realizują także interesującą kampanięWięcej wykwalifikowanego personelu w gminach w celu osiągnięcia transformacji klimatycznej”. Więcej informacji na profilu Stowarzyszenia w serwisie Facebook.

Skip to content