Coraz gorsza sytuacja w zakresie ubóstwa energetycznego – wynika z raportu Habitat for Humanity Poland

4 lipca 2023 | Ogólnopolski panel obywatelski

Ubóstwo energetyczne to drugi w kolejności najważniejszy problem mieszkaniowy, z jakim zmagają się Polki i Polacy. Właśnie na ten obszar zwraca uwagę Habitat for Humanity Poland i stara się, aby kwestie rozwiązania tego złożonego problemu znalazły się w dokumentach strategicznych.

Habitat for Humanity Poland to organizacja, która od 1992 działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Właśnie ich perspektywa, wiedza i doświadczenie wspierały proces Narady obywatelskiej o kosztach energii. Zachęcamy do lektury raportu pt. Problemy mieszkaniowe osób mieszkających w Polsce oraz ocena istniejących rozwiązań – raport z badania opinii publicznej. Ważnym jego aspektem jest analiza sytuacji mieszkaniowej w zakresie ubóstwa energetycznego.

Zwiększające się koszty mieszkania, ubóstwo energetyczne, problemy z prywatnością w miejscu zamieszkania oraz coraz mniejszy odsetek osób bez problemów mieszkaniowych – to najważniejsze trendy badania z 2022 roku– piszą autorzy i autorki raportu. Coraz gorsza [jest] sytuacja w zakresie ubóstwa energetycznego – czytamy na kolejnych stronach dokumentu.

Zachęcamy do lektury raportu i poznania szczegółowych wyników badania opinii publicznej.

Temat sytuacji w polskim mieszkalnictwie był podejmowany przez Habitat także podczas czerwcowego Kongresu Ruchów Miejskich. O tym, z jakimi problemami borykają się Polki i Polacy możecie przeczytać we wstępie do panelu umieszczonym na stronie wydarzenia.

Skip to content