Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi „Narady obywatelskiej o kosztach energii”. Będziemy tu umieszczać aktualności dotyczące narad lokalnych, jak również kolejne ciekawe materiały związane z kosztami energii i zjawiskiem ubóstwa energetycznego.

 

Zimą wielu Polaków marzło w mieszkaniach. Raport nie zostawia wątpliwości

24 marca 2023 | Bez kategorii

Kończąca się zima miała być niezwykle trudna ze względu na kryzys energetyczny. Czy rzeczywiście była ona dla nas tak dramatyczna? Blisko połowa Polaków (49 proc.) musiała obniżyć temperaturę w mieszkaniu, a 34 proc. nie dogrzewało mieszkań – wynika z raportu „Polska w zimie. Marzec 2023” organizacji More in Common Polska. – Wielu Polaków marzło w swoich mieszkaniach – komentuje jej dyrektor Adam Traczyk.

Najnowsze wiadomości dotyczące odnawialnych źródeł energii

24 marca 2023 | Bez kategorii

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, które pojawiły się w ostatnich dniach w mediach internetowych, na temat odnawialnych źródeł energii, ich kosztów magazynowania, limitów cen oraz sieci energetycznych.

Efektywność energetyczna budynków – najnowsze wiadomości z mediów

23 marca 2023 | Bez kategorii

Temat efektywności energetycznej budynków niemal codziennie pojawia się w mediach tradycyjnych i cyfrowych. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi wiadomościami na ten temat.

Przegląd wiadomości dot. kosztów energii i problemu ubóstwa energetycznego

17 marca 2023 | Bez kategorii

O ubóstwie energetycznym w miastach oraz o tym, że bieda ta ma twarz kobiety, o raporcie Polskiej Zielonej Sieci i Instytutu Reform nt. ubóstwa energetycznego w Warszawie, a także o programie Mój prąd 5.0, reformach rynku energii, rekordowych cen emisji CO2, jądrowym sojuszu, kampanii samorządowców, przeczytacie w poniższych aktualnościach, które opublikowane zostały w marcu 2023 r. w polskich mediach.

SmogLab: Rolnicy i przedsiębiorcy pytają: chleb czy węgiel? [FILM]

10 marca 2023 | Bez kategorii

Ubóstwo energetyczne dotyczy 10 proc. Polaków. Cierpią także rolnicy i mikroprzedsiębiorcy – nie mają szans w konkurencji z dużymi firmami. Ich dochody są pochłaniane przez ceny gazu i węgla. Tego drugiego brakuje. Wszyscy więc oszczędzają. Jednak większość przyznaje, że boi się, co przyniesie jutro.

Obserwator Finansowy: Przyszłość energetyki umiarkowanie optymistyczna

7 marca 2023 | Bez kategorii, Źródła wiedzy

O dywersyfikacji dostaw energii w Polsce, nowych jej źródłach dostępnych w bliskiej i dalszej perspektywie – mówi Mariusz Marszałkowski, ekspert ds. energetyki, redaktor portalu BiznesAlert.pl.

Przegląd wiadomości dot. kosztów energii i problemu ubóstwa energetycznego

28 lutego 2023 | Bez kategorii

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi artykułami opublikowanymi w ostatnim czasie na temat sytuacji na rynku energii, jej kosztów oraz problemu ubóstwa energetycznego.

Alicja Piekarz z Polskiej Zielonej Sieci o potrzebnych działaniach dla Śląskiej Opinii

28 lutego 2023 | Bez kategorii, Ogólnopolski panel obywatelski

Alicja Piekarz z Polskiej Zielonej Sieci: Inwestowanie w OZE, niskoemisyjnosć, walka z ubóstwem energetycznym i rozwijanie kadry specjalistów. To są obszary, na których powinniśmy się dziś skupiać.

Jak wojna Rosji z Ukrainą zmienia energetyczną rzeczywistość Europy – raport CAN Europe

28 lutego 2023 | Bez kategorii

Climat Action Networt (CAN) Europę zaprezentowało publikację pt. Jak wojna Rosji z Ukrainą zmienia energetyczną rzeczywistość Europy.

Energia w ręce ludzi! – list otwarty Ruchu Solidarności Klimatycznej do Premiera RP

28 lutego 2023 | Bez kategorii

Ruch Solidarności Klimatycznej opublikował apel do premiera Morawieckiego ws. przyszłości polskiej energetyki. „Panie Premierze, czas oddać w ręce ludzi! Dość trwonienia publicznych pieniędzy na propagandę i blokowania zielonej transformacji. Publikujemy LIST OTWARTY naukowców, publicystów i ruchów społecznych ws. rozwoju energetyki obywatelskiej.” – napisał RSK w swoich mediach społecznościowych.

Skip to content